Kniha návštěv

Javorový sirup - celkové množství

Martina | 24.04.2017

Zdravím všechny tu, co jsme na stejné lodi 10-ti denní očisty.
Píšu prosím o radu ohledně množství javorového sirupu. Jedu přesně podle knihy Petera Glickmana, kde je uveden nákupní seznam na půl týdne a je v něm uvedeno 250ml javorového sirupu. V receptu je pak uvedeno 2 polévkové lžíce na jednu citronádu s 2,5dcl vody. Zatím jsem jich udělala 6 a skoro půlka 250ml-ové lahvičky je fuč, tak mi to nějak neštimuje. Dělám to tedy správně, že dávám dvě lžíce do 250ml vody, což je jedna citronáda? Předem moc díky za reakce.

Re: Javorový sirup - celkové množství

seemiya | 24.04.2017

Děláte to správně Martino. Celkové množství sirupu je několikanásobně větší. Pokud dodržujete dávkování 2pl na citronádu, tak při 7 citronádách denně to vychází na cca 200ml sirupu každý den.

Re: Re: Javorový sirup - celkové množství

Martina | 26.04.2017

Děkuji za odpověď, nesedělo mi to s autorovým uvedeným množstvím nákupního seznamu na půlku očisty :-)
Dávkování dodržuji a počet citronád jsem zvýšila, dnes třetí den skončím na 10-ti.
Počítala jsem lžíce z jedné 250ml lahvičky a vyšlo mi to na 30lžic, což mi vyjde na 15 citronád, takže cca 1,5dne očisty.
Citronáda mi tedy moc chutná, určitě ji zařadím do jídelníčku i po skončení očisty jako ranní vzpruhu, ta kombinace složek je geniální :-)

9.den

seemiya | 22.04.2017

Ahoj, rozhodl jsem se, že se také podělím o své zkušenosti. Tuto očistu jsem poprvé držel na jaře 2012, kdy po návratu z Indie jsem měl neznámé střevní potíže. Od té doby každý rok na jaře (jednou i na podzim). Při první očistě jsem si nedovedl představit, že bych přitom mohl normálně fungovat v práci. Dnes držím svou sedmou a za normálního režimu úplně bez problémů. První dny jsou určitě pro každého nejhorší, proto jsem začínal na víkend (už v pátek, popř. v sobotu), abych netrpěl v práci. Asi nejvíc nepříjemnou procedurou jsou ranní výplachy. Ze začátku je z toho hodně na zvracení. Já si vždy představuji, že piji něco moc dobrého, nebo na to vůbec nemyslím. Používal jsem mořskou sůl bez jodu, letos himalayskou, která mi přijde ještě silnější. Doporučuji při tom pití dělat protahovací cviky třeba z shankaprakshalany, kdy se voda dostává ze žaludku hned do střev a proto se z ní žaludek nezvedá. Denně piji kolem osmi sklenic citronády. Javorového sirupu si dávám poloviční dávku, která mi stačí. K tomu další tři litry čisté vody.
Nejvíc mě na tom celým procesu baví ten obrovský nárůst energie, kdy mi stačí spát třeba jen 4 hodiny denně, ale snažím se to nedělat. Zítra bych měl končit, ale zřejmě budu ještě chvíli pokračovat. Nejvíce jsem držel očistu 15 dní před dvěma lety, tak bych chtěl ještě něco vydržet.
Kdyby někdo chtěl s něčím poradit, jsem tu. Přeji všem pevnou vůli a hodně síly po celý průběh očisty.

Re: 9.den

Andy | 15.05.2019

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Zítra končím desátý den. Takže následují 2 dni na pomerančové šťávě.
Tzn. že si budu mačkat šťávu z čerstvých pomerančů? A kolik jí mám vypít? A mezitím opět čistou vodu přepokládám :-)

Děkuju.

Začínám

Hanka | 18.04.2017

Dobrý den,
dnes začínám. Nemůžu z časových důvodů dát plných 10 dní, ale jen 8 a 2 návratové. Absolvuji po třetí. Nejlepší byl první před 2 lety.
Už dnes 1. den se cítím dost unavená a bolí mě hlava. Bohužel je počasí proti mně :-) nízký tlak, zima....ale věřím a vím, že bude líp.
pomáhalo my dát si občas limonádu teplou jako čaj, a opravdu si dát dostatek dávek během dne. nevím jestli se to může, ale mátu jsem si dávala i do limonády a bylo to příjemně osvěžující. občas jsem tam hodila i jinou bylinku na vylouhování. držím všem palce co taky začnou, hezký den H

Re: Začínám

Neustálehladová | 22.04.2017

Tak, jak to jde? Já dnes začala poprvé s Neerou a hledám někoho, kdo ji právě také absolvuje, s kým bych se mohla podporovat a sdělovat si pocity. Koupila jsem si desetidenní kůru, ale nevím, jestli to dám, i když bych strašně ráda. Můj problém je v tom, že jím skoro pořád, i když třeba po menších porcích a ještě ke všemu miluji sladké. Kupodivu jsem ten dnešní první den zvládla, i když mi tedy neera moc nechutná a navíc jsem jí nedala ani litr. Snažím se alespoň víc pít, ale také to asi nejsou dva litry. Jsem zvědavá, jak zvládnu další dny a jestli vydržím. ;-)

Očista podruhé

Martina | 15.04.2017

Ahoj, tak jsem úspěšně dokončila desetidenní očistu včetně tří "navykacích" dnů a dnes jsem se dočkala konečně dne, kdy můžu konzumovat běžnou stravu. Detox jsem absolvovala už loni a oba dva měly poněkud odlišný průběh. Loni byly pro mě krizové spíše poslední dny, kdy už jsem se neskutečně těšila na normální jídlo. Letos naopak pro mě byly těžší třetí a čtvrtý den. Během těchto dnů jsem poměrně často pociťovala hlad. Čím déle jsem pila citronádu, tím víc mi nechutnala. Se slanou vodou po ránu jsem měla velké potíže při obou očistách. Nicméně přes všechna tato úskalí jsem moc ráda za to, že jsem to nevzdala a vydržela do konce! Ten dobrý pocit po ukončení kůry za to opravdu stojí! Všem držím moc palce a pevnou vůli.....a jen tak mimochodem - nepovažuji se za člověka, který by měl extra pevnou vůli. Proto pokud jsou mezi Vámi tací, kdo váháte o očistě a máte strach, že to nevydržíte, přestaňte váhat a jděte do toho! Já jsem dokonalý příklad toho, že vydržet to zvládne téměř každý :-).

Slaná voda

Martina | 31.03.2017

Ráda čtu příspěvky a zkušenosti ostatních, tak přidám i svůj a třeba bude někomu užitečný.
Držím očistu již podruhé, jsem v 6. dnu - prvních pár dní (2-3) jsou pro mě vždycky náročnější - mám chutě, bolehlavy a chvílemi jsem hodně unavená (ale jsem kafař a bez ranního kafe mě hlava bolí vždy, tak to přičítám tomu). Největší problém jsem ale měla se slanou vodou. První dny jsem to zkoušela různě - teplou (to jsem se málem pozvracela), studenou - nešlo vypít litr. Od 4. dne jsem najela na systém, který mi hodně pomohl a už to vlastně není vůbec problém: nejprve si dám 3-4 deci studené vody se 2 lžičkami soli - je to slanější, ale jak má člověk žízeň, tak tu sklenici vypije ani neví jak. A pak teprv vypiju další 2 sklenice (6-7 deci) čisté vody - teplé či studené, jak kdy, to už je brnkačka. Funguje to předpisově :-)
Co se týče sirupu, tak nemám klasický javorový, koupila jsem nápoj Neera, který je přímo určen na očistu. Ve složení má tedy hlavně javorový sirup a další "vyvážené" složení z přírodních stromových sirupů.
Jinak je mi fajn, cítím se lehká, kila jdou pomalu dolů (zatím cca 3-4), ale to pak určitě naberu zpátky, jak se znám. Hlad nemám vůbec, chutě už taky ne, spíš se mi stýská po jídle, po všech těch chutích, po těch rituálech. Ale je to jen v hlavě. Je to paradoxní, ale teď během půstu o to raději vařím pro rodinu, nakupuji, hledám recepty... Čichám k jídlům, kochám se :-)
Očista mě posiluje i vnitřně. Vnímám, že si dokážu upřít i jiná lákadla, mám pevnější vůli. Je to i dobrá duševní a duchovní očista.
Doporučuji to všem, ale je třeba naslouchat tělu a dobře zvolit načasování - začít prostě až fakt budete vědět, že máte začít. Já mám od minulé očisty 4 roky a zrálo to celou dobu :-)
Držím palce všem.

Kouření

Jitka | 11.03.2017

Kouřil někdo během očisty? Cítili jste se i přesto po ní dobře a cítili jste změnu?

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek