9.den

seemiya | 22.04.2017

Ahoj, rozhodl jsem se, že se také podělím o své zkušenosti. Tuto očistu jsem poprvé držel na jaře 2012, kdy po návratu z Indie jsem měl neznámé střevní potíže. Od té doby každý rok na jaře (jednou i na podzim). Při první očistě jsem si nedovedl představit, že bych přitom mohl normálně fungovat v práci. Dnes držím svou sedmou a za normálního režimu úplně bez problémů. První dny jsou určitě pro každého nejhorší, proto jsem začínal na víkend (už v pátek, popř. v sobotu), abych netrpěl v práci. Asi nejvíc nepříjemnou procedurou jsou ranní výplachy. Ze začátku je z toho hodně na zvracení. Já si vždy představuji, že piji něco moc dobrého, nebo na to vůbec nemyslím. Používal jsem mořskou sůl bez jodu, letos himalayskou, která mi přijde ještě silnější. Doporučuji při tom pití dělat protahovací cviky třeba z shankaprakshalany, kdy se voda dostává ze žaludku hned do střev a proto se z ní žaludek nezvedá. Denně piji kolem osmi sklenic citronády. Javorového sirupu si dávám poloviční dávku, která mi stačí. K tomu další tři litry čisté vody.
Nejvíc mě na tom celým procesu baví ten obrovský nárůst energie, kdy mi stačí spát třeba jen 4 hodiny denně, ale snažím se to nedělat. Zítra bych měl končit, ale zřejmě budu ještě chvíli pokračovat. Nejvíce jsem držel očistu 15 dní před dvěma lety, tak bych chtěl ještě něco vydržet.
Kdyby někdo chtěl s něčím poradit, jsem tu. Přeji všem pevnou vůli a hodně síly po celý průběh očisty.

Přidat nový příspěvek