Slaná voda

Martina | 31.03.2017

Ráda čtu příspěvky a zkušenosti ostatních, tak přidám i svůj a třeba bude někomu užitečný.
Držím očistu již podruhé, jsem v 6. dnu - prvních pár dní (2-3) jsou pro mě vždycky náročnější - mám chutě, bolehlavy a chvílemi jsem hodně unavená (ale jsem kafař a bez ranního kafe mě hlava bolí vždy, tak to přičítám tomu). Největší problém jsem ale měla se slanou vodou. První dny jsem to zkoušela různě - teplou (to jsem se málem pozvracela), studenou - nešlo vypít litr. Od 4. dne jsem najela na systém, který mi hodně pomohl a už to vlastně není vůbec problém: nejprve si dám 3-4 deci studené vody se 2 lžičkami soli - je to slanější, ale jak má člověk žízeň, tak tu sklenici vypije ani neví jak. A pak teprv vypiju další 2 sklenice (6-7 deci) čisté vody - teplé či studené, jak kdy, to už je brnkačka. Funguje to předpisově :-)
Co se týče sirupu, tak nemám klasický javorový, koupila jsem nápoj Neera, který je přímo určen na očistu. Ve složení má tedy hlavně javorový sirup a další "vyvážené" složení z přírodních stromových sirupů.
Jinak je mi fajn, cítím se lehká, kila jdou pomalu dolů (zatím cca 3-4), ale to pak určitě naberu zpátky, jak se znám. Hlad nemám vůbec, chutě už taky ne, spíš se mi stýská po jídle, po všech těch chutích, po těch rituálech. Ale je to jen v hlavě. Je to paradoxní, ale teď během půstu o to raději vařím pro rodinu, nakupuji, hledám recepty... Čichám k jídlům, kochám se :-)
Očista mě posiluje i vnitřně. Vnímám, že si dokážu upřít i jiná lákadla, mám pevnější vůli. Je to i dobrá duševní a duchovní očista.
Doporučuji to všem, ale je třeba naslouchat tělu a dobře zvolit načasování - začít prostě až fakt budete vědět, že máte začít. Já mám od minulé očisty 4 roky a zrálo to celou dobu :-)
Držím palce všem.

Přidat nový příspěvek